İnsülin Direnci

Korona Aşısı İlk Kez Denendi

Korona Aşısı İlk Kez Denendi

Çin’in Wuhan kentinde başlayıp dünyanın birçok ülkesinde görülmesiyle küresel bir salgına dönüşen koruna virüsüne karşı geliştirilen ilk aşı test edildi.

Virüsün ortaya çıkmasıyla birlikte birçok ülkeden aşı ile ilgili umut verici bilgiler gelmeye başlamıştı. Hatta bazı ülkeler, biz korona aşısını geliştirdik ve test aşamasına geçtik diye haberler bile geliyordu. Bütün bunlara rağmen görüldü ki aşıyla ilgili yapılan ve yayılan birçok haber aslında doğru değildi. Zira aşıyı geliştirdik ve test aşamasına geçtik diyenlerden daha sonra ses seda çıkmıyordu.

korona aşısı

Korona virüsüne karşı aşı çalışmasına başlayan ülkelerden biri de Amerika Birleşik Devletleri olarak görülmekteydi. Beklenen haber gün içerisinde geldi ve ABD’de geliştirilen aşının ilk testi yapıldı. Aşı ilk kez, küçük bir teknoloji şirketinde operasyon müdürü olarak görev yapan Jenniffer Haller üzerinde denendi.

Korona virüsüne karşı geliştirilen aşının üzerinde denendiği ilk insan olan Jenniffer Haller bu şekilde adını tarihe yazdırmış oldu. Üzerinde yapılan aşının işe yarayıp yaramayacağını bilemeyiz ama insanlığın acilen korona virüsüne karşı geliştirilen bir aşıya ihtiyacı olduğunu biliyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.