İnsülin Direnci – Hareket İyi Gelir

İnsülin Direncini Azaltan Çay

İnsülin Direncini Azaltan Çay

Daha önceki konularımızda insülin direncinin ne olduğuyla ilgili bilgiler vermiştik. Biz yine de konuya hakim olmayanlar için insülin direncini olabildiğince basit ve kısa bir şekilde anlatalım. İnsülin direnci aslında vücudun kendini koruma mekanizmasıdır diyebiliriz. Bu koruma mekanizmasını harekete geçiren şeyler ise hayatımızda hareketin olmaması veya az olması, yanlış ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarıdır. Bunlar söz konusu olunca vücudumuzun alarm sistemi yani insülin direnci uyarı veriyor. Yani aslında insülin direnci birçoğunun yanlış bildiği gibi bir hastalık değil, sadece eğer alarm sistemi uyarı verdikten sonra kendimize bakmazsak birçok hastalığa sebep olabilecek kadar tehlikeli bir sorundur.insülin direncini azaltan çay tarifi

Elbette insülin direnci uyarı verdikten sonra yapılması gerekenleri yerine getirirseniz insülin direncinizi azaltabilir hatta ve hatta var olan insülin direncinizi kırabilirsiniz. İnsülin direncini düşüren bitki çayları mevcuttur. Burada biz insülin direncini azaltan çay tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

insülin direncini azaltan çay malzemeleri

1. Bir çay kaşığı zeytin yaprağı
2. Bir çubuk tarçın
3. Bir çubuk meyan kökü
4. Bir ceviz kadar taze zencefil
5. 250 cc kaynar su

insülin direncini azaltan çay tarifi

Yukarıda verdiğimiz malzemeleri demliğinize koyun ve üstüne sıcak suyunuzu ekleyin. Kapağı kapalı olarak yaklaşık on dakika demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra çayınızı içebilir ve keyfinize bakabilirsiniz. Hem çok kolay bir şekilde insülin direncinizi azaltacaksınız hem de muhteşem bir çay ziyafeti çekeceksiniz. İnsülin direncini azaltan çay tarifini verdiğimiz yazımızın sonuna geldik.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Doğukan dedi ki:

    İnsülin direncini azaltan çay tarifinde gerekli olan bütün malzemeleri bugün eşimle aldık. Yalnız bu çayın bir ismi yok mu ben onu merak ettim keşke ondan da bahsetseydiniz. İnşallah çözüm bulurum sonucu da paylaşırım.Sevgiler..