İnsülin Direnci

İnsülin Direncine Karşı Yardımcı Bitkisel Kür

İnsülin Direncine Karşı Yardımcı Bitkisel Kür

İnsülin direncinin kilo ile bağlantılı olduğunu birçok yazımızda dile getirdik. İnsülin direncine karşı yardımcı bitkisel kür başlığı ile sizlerle paylaştığımız bu yazımızda kısa zamanda kilo verebileceğiniz bitkisel kürün tarifi ve kullanımı hakkında bilgi vereceğiz.
Kan şekerini düşürmekte zorlananlar ve hekimleri tarafından diyabet başlayabilir diye uyarılanlar, bu kürü yani insülin direnci kürünü uyguladıklarında diyabet başlamadan kurtulma yolunda önemli bir direnç sağlamış olacaklardır. Söz fazla uzatmadan tilya kürü olarak bilinen ve insülin direncine karşı bitkisel kür olma özelliğini taşıyan bu kürde kullanılan malzemeleri, hazırlanışı ve kürün kullanımı hakkında bilgi verelim.

insülin direnci kürü kullanılan bitki ve su miktarları

1. Yarım litre su
2. 8-9 adet kuş burnu( Kuş burnuları hafifçe ezerseniz çok daha güzel olacaktır.)
3. 1 tutam altın otu
4. 2 tutam ıhlamur
insülin direnci için kür

insülin direnci kürü hazırlanışı

Yarım litre kaynar-kaynamaz suya 2 tutam ıhlamur ve 8-9 adet kuş burnu atıp kısık ateşte yaklaşık olarak 5 dakika kaynamaya bırakıyorsunuz. Daha sonra 1 tutam altın otunu ekleyip 4 dakika daha kaynatıyorsunuz. Bütün bunları yaptıktan sonra tilya kürünü ılımaya, ılıdıktan sonra ise süzüp soğumaya bırakıyorsunuz.

insülin direnci kürü kullanımı

İnsülin direnci kürünüz soğuduktan sonra parça parça şeklinde tüketebilirsiniz. Bu kürü düzenli olarak bir veya iki ay kullanıp fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.
Bu kürü hazırlarken özellikle altını çizerek belirtmek istiyorum herhangi bir katkı maddesi katmamaya çalışın. Her defasında taze taze hazırlamaya çalışın.
Bu kürü özellikle şeker hastalığı başlayacak bireyler yani insülin direnci olanlar bu kürü kesinlikle ihmal etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Akif dedi ki:

    Vallahi bu tarz kürleri uygulamak ilaçlara bin basar. En azından doğal yöntemler olduğu için yan etkisi vs bulunmuyor. Allahın izniyle sıkıntımızı giderir diye ümit ediyorum en yakın zamanda kürü uygulamaya başlayacağım.