İnsülin Direnci

İnsülin Direnci Olanlar Kilo Verebilir mi?

İnsülin Direnci Olanlar Kilo Verebilir mi?

Hareketsiz bir yaşam tarzı veya çok yanlış beslenme sonucu hücrelerin kan şekerine olan duyarsızlığı olarak ifade edilen insülin direncinin ismini her geçen gün daha sıkmaya başladık. Peki insülin direnci olanlar kilo verebilir mi?

İnsülin direnci daha çok kilo alınmasıyla bilinen bir sorundur. Zaten insülin direncinin bir belirtisi de kilo almadır. Peki madem insülin direnci kilo aldırıyor o zaman nasıl kilo vereceğiz diyenler için şöyle bir şey söyleyebiliriz. Yapılan test sonucunda eğer insülin direnciniz varsa zaten sizin yapmanız gereken belli başlı şeyler vardır. Çünkü insülin direnci sizi uyarıyor. Diyor ki bak değerli insan hücrelerin kan şekerine duyarsızlaştı, senin acilen kendin için bir şeyler yapman gerekiyor. Burada sende diyorsun ki gerçekten de bende insülin direnci var ve benim bazı tedbirler almam gerekiyor. Bana göre karar vermek en önemli safhadır. Siz bu yönde bir karar verdikten sonra ne yapacaksınız. Yapacağınız en önemli şey bir doktora veya diyetisyene gidip sizin en uygun programa girmek olacaktır. Ne olabilir bu program diye düşünebilirsiniz. Doktor veya diyetisyen, hayatınıza hareketlilik kazandırmanız için güzel bir program yapabilir, veya sağlıklı beslenmeniz ve kilo vermeniz için bünyenize en uygun diyet programı yapabilir.
insülin direnci olanlar nasıl kilo verebilir

Bütün bunları da geçelim bu işin uzmanları onlar. Onlar hangi yiyecek ve içeceklerin vücudumuz için sağlıklı olduğunu bizden daha çok biliyorlar. Onun için insülin direnci uyarısından sonra yapmanız gereken en önemli şey kesinlikle ama kesinlikle bir uzmandan destek almanız olacaktır. Gerekli desteği aldıktan sonra kesinlikle ama kesinlikle kilo verebilir, isülin direncinizi kırabilir ve sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Yani kısacası insülin direnci olanlar kesinlikle ama kesinlikle kilo verebilirler. Bunu benim yukarıda dediğim şekilde yaparsanız veya siz kendiniz de güzel program yaparak kilo verebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Ayşe dedi ki:

    Merhaba annemin de insülin direnci problemi var. Ve her geçen gün kilo alıyor. İnsülin direnci olanların kilo verebilmesi için sadece diyet listesini uygulamaları yeterli midir? Bunun yanında hangi uygulamalar yapılabilir? Spor yapmak da bir seçenek olarak sunulabilir mi? Teşekkür ederim.