İnsülin Direnci – Hareket İyi Gelir

İnsülin Direnci Olan Kadınlar Hamilelik Sırasında Nelere Dikkat Etmeli?

İnsülin Direnci Olan Kadınlar Hamilelik Sırasında Nelere Dikkat Etmeli?

Çağımızın büyük sorunlarından biri de hareketsiz yaşam ve beraberinde getirdiği hastalıklardır. Hiç şüphesiz bu sorunlardan biri de insülin direncidir. Özellikle insülin direnci ve hamilelik kavramları yan yana gelince insan bir tedirgin oluyor. Burada insanın aklına olur olmadık yerde sorular geliyor. Bu konuda insanlar en çok insülün direnci hamileliğe engel mi gibi sorular soruyor doğal olarak. insülin direnci hamileliğe engel mi

İnsülin direnci hamile kalmaya engel mi diye kara kara düşünenler için cevap elbette insülin direnci hamile kalmaya engel değildir olacaktır fakat burada doğal olarak insülin direnci ve hamilelik yan yana gelince hamile olan kadınların da dikkat etmesi gereken çok önemli noktalar söz konusudur. Çünkü sizde taktir edersiniz ki insülin direnciden sonra çok büyük hastalıklarla karşılaşmak mümkündür. Bu noktalara dikkat edildiği ve yapılması gereken şeyler yapıldığı sürece insülin direnci hamile kadınlar için çok önemli bir sorun olmayacaktır.

İnsülin direnci olan kadınlar gebelik diyabetinin adayıdır. Bu gebeler testlerini düzenli olarak yaptırmalı, tarama testlerinden kaçınmamalıdır. Açlık ve tokluk kan şekerleri düzenli takip edilmelidir. Bununla birlikte sağlıklı beslenmeye dikkat etmeli ve hayatlarında sporu, egzersizi eksik etmemelidir. Bu dönemde düzenli yapılan yürüyüşler, yoga, pilates, yüzme çok faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.