İnsülin Direnci

İnsülin Direnci Nasıl Düzelir?

İnsülin Direnci Nasıl Düzelir?

Çocuğumuzu koruruz bu doğru bir davranıştır. Fakat çocuğumuzu korumayı abartırsak bir süre sonra ona zarar vermeye başlarız. Yani insülin direnci aslında başlangıcı vücudun kendisini koruması için yapmış olduğu bir koruma mekanizmasıdır, abartılırsa başka sorunlar çıkar. insülin direnci düzelirmi

İnsülin direnci gelip geçici bir şeydir. Yani insülin direnci oluşur ama biz egzersiz yaparak, diyetimize dikkat ederek insülin direncinden kurtulabiliriz. İnsanlar hekime veya sağlık görevlilerine gidip benim insülin direncim varmış ama ben yaşamımı değişrmeyim, bana bir ilaç verin bu ilaçla her şeyim düzelsin. Böyle bir şey yok. İnsülin direncini düzeltme üzerinde en çok etkisi olan şey harekettir. Yani insülin direnicini düzeltme üzerinde hareketin etkisi %60 kadardır. Diğer %30’u ise beslenme ile ilgili olup kalan %10’luk kısım veya biraz daha fazla durumlarında ilaç kullanmak gerekebilir. Buradan şu sonucu çok rahatlıkla çıkartabiliriz. Hareket işin yarısından fazlasıdır. Tavsiye edilmemesine rağmen belki de ne yerseniz yiyin yeterli hareket sonrası vücut zaten kendini toparlayacaktır.

Herkesin yediği şeyler farklı değil. Bugün bir inşaat işçisi öğlen yemeğinde ne yapar. Bir ekmek alır arasına helvayı doldurur ondan sonra yer ama hep incedir, bir şeyi yoktur. Oysaki sabah işine arabayla giden, hareket etmeyen, masa başında çalışan bir insana aynı yemeği vermeye kalkarsanız kesinlikle kilo alır.
Yani insülin direnci oluştuğu zamanlarda sadece ve sadece yaşantınızı değiştirerek, günde yarım saat veya kırk beş dakika yürüş yaparak, ıvır zıvır yemeyip ve bunlara ek olarak saklı gıdaları da makul miktarlarda yiyerek insülin direnci düzeltilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.