İnsülin Direnci

İnsülin Direnci Hayat Boyu Devam Eder mi?

İnsülin Direnci Hayat Boyu Devam Eder mi?

Daha önceki konularımızda insülin direncinin ne olduğuna dair bilgiler paylaşmıştık. İnsülin direnci nedir başlığı ile paylaştığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise insülin direnci hayat boyu devam eder mi? sorusuna cevap arayacağız.insülin direnci hayat boyu mu devam eder

Dostlar her şeyden önce şunu bilin. İnsülin direnci bir hastalık değil ama eğer siz gerekli tedbiri almazsanız insülin direnci hastalık olmamasına rağmen başınıza bela olabilecek kadar büyük bir sorun olabilir ve birçok hastalığın kaynağı da olabilecek bir potansiyeli vardır.
İnsülin direnci hayat boyu devam etmez. Ama bunu ben söyledim diye hemen vay efendim insülin direnci hayat boyu devam etmiyor, benim bu kadar endişelenmem gerekmiyor gibi bir düşünceye kapılmayın. İnsülin direnci siz kendinize iyi bakarsanız, gerekli tedbirleri alırsanız hayat boyu devam etmez demek istiyorum. Yani kısacası yememize dikkat etmemiz gerekiyor. Hayatımıza hareketlilik katmamız gerekiyor. Aslında en önemlisi de özel bir programa girmemiz gerekiyor. Yapılan en büyük yanlışların başında hiç şüphesiz belli bir programa göre gitmiyor olmamızdır. Çünkü insülin direncinde hareketli olmak, kilo vermek, ara öğün ve ana öğün kavramları oldukça önemlidir. Eğer gerekli önlem alınırsa insülin direnci hayat boyu devam edecek diye bir durum yok. Yani kısacası eğer gerekli önlemleri alırsanız insülin direnciniz kırılır ve insülin direnci hayat boyu devam eder gibi bir düşünceniz de olmaz.

İnsülin direnci sürecinde size verebileceğim en büyük tavsiye kesinlikle bir diyetisyene gitmeniz olacaktır. Diyetisyenin önerileri doğrultusunda uygulayacağınız program size gerekli kiloları kaybettireceği gibi sağlıklı bir beslenme programı da edinmiş olacaksınız. Üstüne basa basa tekrar söylüyorum insülin direncinde hareket ve su çok çok önemlidir. Hayatınızda hareketi ve suyu eksik etmeyin.

Yorumlar
  1. Osman dedi ki:

    Arkadaşlar ben onu bunu bilmem günlük en az 2.5 litre su içmemiz gerekiyor. Ne olursa olsun su içmezsek kendimize gelemiyoruz.Sağlığımıza dikkat ederek sitede paylaşılan önerilere uymak zorundayız.

  2. Muzaffer dedi ki:

    Bu yazıyı okuduktan sonra diyetisyene gitme kararı aldım. Zaten yaklaşık 1 aydır spor yapıyorum hareketli bir yaşam tarzına sahibim.Ancak yediklerime pek dikkat etmiyorum diyetisyene gidip onun hazırladığı listeye göre beslenecegim.İnsülin direncim hayat boyu devam etmesin istiyorum.