İnsülin Direnci

İnsülin Direnci Ameliyatla Tedavi Edilir mi?

İnsülin Direnci Ameliyatla Tedavi Edilir mi?

Daha önce paylaştığımız birçok konuda insülin direncinin ne olduğu ile ilgili bilgiler paylaşmıştık. İnsülin direncinin vücudun bir alarm sistemi olduğu üzerinde durmuştuk. Peki insülin direnci ameliyatla tedavi edilir mi?

İnsülin direnci aslında bir hastalık değildir. İnsülin direnci hastalıktan ziyade büyük bir sorundur. Eğer bu sorun ortadan kaldırılmazsa o zaman insülin direnci birçok hastalık için sebep olabilecek kadar kötü bir sorun olabilmektedir.
insülin direnci ameliyatı

İnsülin direnci ameliyatla tedavi edilmez. Çünkü insülin direnci tek bir organa bağlı, organı ameliyatla tedavi ettiğimizde düzelebilecek bir rahatsızlık değildir. İnsülin direncinin en büyük tedavisi eğer kiloluysanız mutlaka kilo vermeniz ve düzenli egzersiz yapmanız ilk tedavi yaklaşımı olacaktır. Bunlarda yetmiyorsa birtakım ilaçlarla da destek olmak mümkün ama ameliyatla tedavi edilecek bir hastalık değildir.

Kısacası insülin direnci ameliyatı veya insülin direnci ameliyatla tedavi tedavi edilmez. İnsülin direncinden kurtulmak için ilk yapmanız gereken kilo vermektir. Bu konuyla alakalı, insülinde direncinde nasıl kilo verilir başlığı ile paylaştığımız bu yazımız da okuyabilirsiniz. Tabi insülin direncini sadece kilo vererek yenemezsiniz. Bunun yanında diyete girmeniz ve sağlıklı beslenmeniz de oldukça önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Asım dedi ki:

    İnsülin direncinin ameliyatını düşünmek yerine doğal yollarla nasıl bu hastalıktan kurtulacağınızı düşünmek en mantıklı hareket olacaktır. Sizlere bir dost tavsiyesi vermek isterim hayatınızdan spor ve suyu eksik etmeyin.